Metropol Tarım Saman Balyası, Kabe yem
Pzt-Cuma: 08:00 - 17:00

Biz Kimiz ?

Metropol Tarım olarak tek hedefimiz ülkemizin gururu olan hayvancılık sektörünü kaliteli , vasıflı KABA YEMİ güven ve Dürüstlük prensipleri içerisinde zamanında teslim etmektir. Öbür yandan Sap veya Yoncasını Balyalamak isteyen Tarla sahiplerine veya Tarladaki Sap veya Yoncayı satın almış Balya ticareti yapan kişilere Balya Basımı hizmeti vermek suretiyle ekonomiye katma değer sağlamaktır.

Metropol Tarım Konya merkezli bir şirket olup 2016 yılı itibari ile Tarım sektörüne yatırım yapma kararı almış bulunmaktadır. Bu bağlamda biri 400 BG MF 8737 diğeri 130 BG MF5613, 2 taraktör ve MF 2270XD 120cmx90cm ebatlarında 370 cm e kadar balya basabilen Balya makinası KUHN GA6632 Sap toplama tırmığı MF649 Ön yükleyici lerini alarak balya işi için altyapısını kurmuş bulunmaktadır.

Türkiye’nin tahıl ambarı olarak bilinen Konya da 5 milyon dekar kıraç tarımın yapıldığı Cihanbeyli, Sarayönü, Kadınhanı, Kulu, Altınekin de bulunan tarlalardan yayışların durumuna göre Saman Balyası üretimi yapılıp, İzmir, Bursa, Manisa, Antalya bölgelerine sevkiyatlar yapmaktayız. Konya yeterli yağış almayan bir bölge olduğundan, kurak geçen yıllarda Saman üretimi azalmakta ve yetersiz kalmaktadır. Metropol Tarım olarak sezonu Mardin Kızıltepe deki Mezopotamya da bulunan sulu tarımın yapıldığı tarlalardan Saman Balyaları basılarak Batıya ve G.Antep Mersin bölgesine sevkiyat yapılmaktadır. Konya’nın Sap durumuna bağla olarak İç Anadolu da çalışmalar devam etmekte, ve sap durumu yetersiz olduğunda Trakya bölgesine geçilerek Balya basımı devam etmektedir. Trakya bölgesinde basılan Saman Balyaları Trakya daki çiftliklere ve Bursa, İzmir bölgesine sevk edilmektedir. Saman Balyası konusunda Şirketimiz çok ciddi çalışmalar yapmakta ve sektörde kalıcı olmak için her türlü tedbirleri almaktadır. Protein değeri Yüksek KABA YEM olan YONCA ise Konya Karapınar ve Aksaray bölgesinde markalaşmış olduğundan Bölgemizde bulunan Yonca üreticileri ile sürekli temas halında bulunarak Yonca çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir.